CAUR BK VENTSPILS LEMBERGS PILDĪJIS MELNO KASI POLITIĶU UZPIRKŠANAI!!!

CAUR BK VENTSPILS LEMBERGS PILDĪJIS MELNO KASI POLITIĶU UZPIRKŠANAI!!!

AIVARS VIENĀ NO TIESAS SĒDES DIENĀM

Uzgāju tādu interesantu rakstiņu par to kā BK Ventspils tiek izmantots lai veiktu netīrus darījumus un tiktu atmazgāta nauda. Nesmuki nesmuki, šmucīgi ventiši.

Lūk raksts - Ventspils mēra Aivara Lemberga lepnums - dāsnus valsts kapitālsabiedrību, Latvijas Baskatbola savienības un Ventspils tranzītuzņēmumu ziedojumus saņemošais basketbola klubs Ventspils ticis izmantots, lai caur to pildītu tā dēvētā "Lemberga stipendiātu" fonda melno kasi politiķu un amatpersonu uzpirkšanai, liecina Pietiek rīcībā esošie dokumenti un informācija no stipendiātu lietas materiāliem, ko šodien publicējam. Stipendiātu lietas izmeklēšanā atklātā shēma citādā gaismā parāda, kādēļ basketbols arī pēdējos gados ir saņēmis tik dāsnus ziedojumus, iespējams, kalpojot par "obščaku" kopīgu politisku projektu nelegālai finansēšanai.

B/k Ventspils direktors (tagad valdes priekšsēdētājs) Ralfs Pleinics 2003. gada 1. novembrī parakstījis aģentēšanas līgumu ar kādu ASV reģistrētu tā dēvēto "pastkastītes firmu" Toronto Line LLC saskaņā ar ko basketbola klubam ik mēnesi uz kompānijas kontu bija jāpārskaita 64 000 ASV dolāru. Toronto Line LLC ar šo līgumu uzņēmās pārstāvēt b/k Ventspils, nodrošinot tās dalību starptautiskos turnīros Eiropā, izvēlēties klubam nepieciešamo sporta aprīkojumu, prezentāciju un reklāmas aktivitāšu organizēšanu un citu pakalpojumu sniegšanu, ja puses par to vienotos.

Faktiski Ģenerālprokuratūras veiktajā tā dēvētās "Lemberga stipendiātu lietas" izmeklēšanā atklāts, ka šis līgums bijis fiktīvs un patiesībā kalpojis kā sastāvdaļa shēmai, ar kuras palīdzību regulāri papildināt tā saucamo "5% fondu" jeb "obščaku" politiķu un citu amatpersonu piekukuļošanai. Par it kā aģentēšanas pakalpojumiem pārskaitītās ikmēneša summas drīzumā no 64 000 ASV dolāru palielinātas līdz 68 000 dolāru, attiecīgi grozot līgumu.

Līdz ar to vidējā summa, kas gada laikā varēja no b/k Ventspils nonākt Toronto Line LLC kontā un tālāk Ventspils "stipendiju fondā", lēšama ap 800 000 ASV dolāru jeb aptuveni 450 000 latu. Tieši šāda summa - 450 412 latu - atrodama, piemēram, b/k Ventspils finanšu pārskatā par 2006. gadu sadaļā "viesspēlētāju un aģentēšanas izdevumi". Ne visos Lursoft datubāzē pieejamajos basketbola kluba finanšu pārskatos caur Toronto Line LLC fiktīvo līgumu aizplūdusī nauda ir tik viegli atšifrējama. 2003. gada pārskatā šādas sadaļas nav, arī 2004. gadā starp kopumā 740 500 latu kopējiem izdevumiem aģentēšanas nauda nav iezīmēta. 2005. gada pārskatā atrodams, ka par "ārvalstu firmu pakalpojumiem" b/k Ventspils izdevis 426 002 latus.

Stipendiātu lietas izmeklēšanai tuvu stāvoši avoti Pietiek norāda, ka kukuļu fonda veidošana, izmantojot b/k Ventspils un Toronto Line LLC līgumu, visticamāk beigusies 2006. gada otrajā pusē, kad vairākās kratīšanās ar Lembergu saistītās adresēs tika izņemti pierādījumi, tostarp "5% fonda grāmatvedes" Gitas Grasmanes datora cietais disks ar stipendiātu sarakstiem. Tajos politiķu, amatpersonu un veselu partiju vārdi un nosaukumi aizšifrēti, ļaujot tikai izdarīt ticamus minējumus, līdz kurām kabatām aizceļojusi tostarp caur b/k Ventspils izgājusī nauda. Tālāk, izlīkumojot caur ārvalstu un Latvijas kompāniju mudžekli, šī nauda pārtapa, ventspilnieku slengā runājot, "cepumos" - kukuļu naudā, kuru Latvijas politiķi un amatpersonas saņēmuši par maksātājiem labvēlīgu lēmumu pieņemšanu.

Vismaz daļa šīs kukuļu fonda naudas pasmelta valsts un pašvaldības kabatā. B/k Ventspils ik gadu saņēmusi dāsnus ziedojumus no valsts budžeta un valsts kapitālsabiedrību dāsni sponsorētās Latvijas Basketbola savienības (LBS), bet vēl vairāk - dotāciju veidā no valsts un pašvaldības budžetiem.

Lembergs vienmēr ir noliedzis tā dēvētās "stipendiātu lietas" eksistēšanu. Viņš kopš 1997. gada ir b/k Ventspils prezidents, cilvēks, bez kura ziņas, pēc Pietiek avotu teiktā, nav ticis izlemts neviens būtisks ar kluba finansējumu vai pārskaitījumiem saistīts jautājums. B/k Ventspils valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics, kurš 2003. gadā kā kluba direktors parakstījis līgumu ar Toronto Line LLC, teic, ka pagājis daudz laika un viņš nevarot sniegt skaidrojumus par šo līgumu un to, kam patiesībā aizgājusi nauda. "Es jums nevaru apstiprināt tādas ziņas. Es negribu komentēt. Pirmo reizi kaut ko tādu dzirdu," jautāts, vai caur b/k Ventspils noslēgto aģentēšanas līgumu pārskaitītie regulārie maksājumi patiesībā aizplūduši politiķu un amatpersonu kukuļošanai, apgalvo Pleinics.

Pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, Pleinics par šīm finanšu shēmām pratināts Ģenerālprokuratūrā stipendiātu lietas ietvaros. Viņš pats to netieši apstiprina, bet atsakās sīkāk komentēt: "Es esmu bijis prokuratūrā liecības sniegt, bet es esmu parakstījies, ka nevaru izpaust nekādas lietas." Konfrontēts ar Pietiek avotu stāstīto, ka attiecībā uz līgumiem un pārskaitījumiem "Pleinics visu saskaņoja ar Lembergu", Pleinics atbild, ka "reāli nesaprotu, ko jūs man jautājat - Lembergs ir kluba prezidents un kluba budžets tiek apstiprināts biedru pilnsapulcē".

Lemberga kādreizējais sabiedrotais, vēlākais oponents Olafs Berķis, kurš ir viens no b/k Ventspils dalībniekiem un savulaik sniedzis liecības Ģenerālprokuratūrā pret Lembergu, arī apgalvo, ka daudz kas pagaisis no atmiņas. Laikā, kad tika noslēgts b/k Ventspils līgums ar Toronto Line LLC, Berķis bija pārstāvēts vairākos Ventspils tranzītuzņēmumos, kuri dāsni sponsorēja klubu. Avoti Pietiek norādījuši, ka "5% obščaka" finansēšanai atvēlētie Ventspils tranzītuzņēmumu ziedojumi tolaik nav veikti bez Lemberga un Berķa ziņas.

"Par tādu kompāniju pirmo reizi dzirdu. Pilnīgas muļķības, ka caur b/k Ventspils būtu kukuļoti politiķi," Pietiek apgalvo Berķis. Jau rakstīts, ka kopš pērnā gada nogales redzams, ka viņa un nesenā oponenta Lemberga starpā iestājies pamiers. Šobrīd Berķis ir starp Vienotības bijušo sponsoru izveidotās biedrības Latvijas attīstībai dibinātājiem. Jautāts, vai Ģenerālprokuratūrā liecinājis tā dēvētajā stipendiātu lietā arī par jautājumiem, kas skar caur b/k Ventspils realizētās finanšu shēmas, Berķis atbild: "Neatceros. Daudz gadu pagājis."

Kādēļ tieši baketbola klubi ir izraudzīti finanšu shēmām politiskās korupcijas "obščaku" veidošanai? "Basketbols viņiem patīk," Pietiek ar ironisku smaidu norāda kāds stipendiātu lietai tuvu stāvošs avots. Viņš skaidro, ka "politbasketbola" nauda ir īpaši iezīmēts kukuļu fonds sevišķām vajadzībām, kur kopīga izdevīguma vārdā nepieciešams nojaukt barjeras starp partijām un to viedokļu atšķirībām citos jautājumos, lai "nofinansētu" kādu kopīgu pasākumu.

Tieši ar Lemberga un toreizējā Vienotības kasiera Edgara Jaunupa politisko vienošanos tika skaidrota rekordsumma - tieši uz pusēm sadalīti 900 000 latu, kurus Ventspils klubam un b/k VEF Rīga pirms Saeimas ārkārtas vēlēšanām noziedoja valsts uzņēmums a/s Latvijas valsts meži.

Pirmdienas pēcpusdienā Pleinics savu viedokli jau bija pārdomājis un nāca klajā ar šādu skaidrojumu, ko publicējam pilnībā:

"Par Pietiek.com fantāzijām un spekulācijām

BK Ventspils pilnīgi kategoriski noraida jebkādu basketbola kluba darbības saistību ar žurnālistes Agneses Margēvičas aprakstītajiem spekulatīvajiem pieņēmumiem un interpretācijām portālā Pietiek.com (11.06.2012).

BK Ventspils savulaik noslēgtais līgums ar kompāniju Toronto Line LLC ir bijis nepieciešams kluba komandas līdzdalības nodrošināšanai starptautiskās sacensībās. Šo faktu esmu skaidrojis jau iepriekš, kā arī atbildējis uz interesentu jautājumiem.

Aivara Lemberga vārds šajā publikācijā acīmredzot piesaukts kādu politisko vai ekonomisko konkurentu interešu pakalpībai, jo katram, kurš patiesi interesējas par kluba darba organizāciju, būtu iespēja iepazīties un izprast, ka BK Ventspils saimniecisko darbību organizē kluba direktors vai valdes priekšsēdētājs. Savukārt kluba pilnsapulces kompetencē ir kārtējās sezonas budžeta apstiprināšana un sportisko uzdevumu izvirzīšana, tāpēc vairāk kā muļķīgi ir vilkt paralēles vai paust dažādas „sazvērestības teorijas” par kluba prezidenta saistību ar kluba ikdienas darbību, noslēgtajiem līgumiem vai kāda cita veida rīkojumu saistību ar kluba darbību sezonas laikā.

Respektējot katra indivīda tiesības šajā valstī brīvi paust savus uzskatus, tomēr pastāv kaut kādas profesionālās kompetences robežas, cik tālu publicistiskās spekulācijas var neatbilst lietas patiesajiem apstākļiem."

Nekādus konkrētus faktus Pleinics savā skaidrojumā neminēja.
Pats oriģinālraksts atrodams portālā pietiek.com , lūk arī saite uz šo rakstu. Pietiek :: papildināts - Stipendiātu lietas...

Slēpts komentārs: LebronJamesMVP

  +4 [+] [-]

, 2012-06-15 01:12, pirms 6 gadiem
LebronJamesMVP rakstīja: AK DIEVS, un kas tur taads ir? LABĀK LAI TIEK BKV, NEVIS TIEM SMIRDIGAJIEM POLITIĶIEM!
Tev laikam nav poņa, par ko iet runa.
Slēpts komentārs: LebronJamesMVP

  -4 [+] [-]

, 2012-06-15 04:00, pirms 6 gadiem
LebronJamesMVP rakstīja: nu kas tad tur taads ir?
sports, politika, un kā pats redzi, naudas atmazgāšana.

  +1 [+] [-]

, 2012-06-15 09:22, pirms 6 gadiem
Rietumu vilciens rakstīja: sports, politika, un kā pats redzi, naudas atmazgāšana.
sports tur vispār nav iesaistīts, ja vien par sportu nesauc BKV kontu

  -2 [+] [-]

, 2012-06-15 09:52, pirms 6 gadiem
LebronJamesMVP rakstīja: AK DIEVS, un kas tur taads ir? LABĀK LAI TIEK BKV, NEVIS TIEM SMIRDIGAJIEM POLITIĶIEM!
idjoooc

  +1 [+] [-]

, 2012-06-15 09:55, pirms 6 gadiem
LebronJamesMVP rakstīja: AK DIEVS, un kas tur taads ir? LABĀK LAI TIEK BKV, NEVIS TIEM SMIRDIGAJIEM POLITIĶIEM!
izlasi rakstu....ja izlasiji un šitādu koimentāru uzrakstiji tad tev vairāk par 11 gadiem točna nav.

     [+] [-]

, 2012-06-15 11:30, pirms 6 gadiem
Igaunis.

     [+] [-]

, 2012-06-15 15:31, pirms 6 gadiem
ogreskijs rakstīja: izlasi rakstu....ja izlasiji un šitādu koimentāru uzrakstiji tad tev vairāk par 11 gadiem točna nav.
nē man ir 9

  -3 [+] [-]

, 2012-06-15 18:44, pirms 6 gadiem
biezais rakstīja: Tev laikam nav poņa, par ko iet runa.
Apsties uz niku un uzriz skaidrs, ka vairāk par vienu rievu nav.

     [+] [-]

, 2012-06-16 18:51, pirms 6 gadiem
autorr,tu to pats izdomaji vai no pirksta izsucii???kur rakstiti "informacijas avoti"???par sadiem tekstiem var but nopietnas problemas..

     [+] [-]

, 2012-06-16 18:56, pirms 6 gadiem
V(1.0) rakstīja: autorr,tu to pats izdomaji vai no pirksta izsucii???kur rakstiti "informacijas avoti"???par sadiem tekstiem var but nopietnas problemas..
Ja tu lasītu rakstu, tad pamanītu, ka rakstā ir rakstīts "Pietiek" lv esošā informācija, kas ir pietiek.lv portāls. Lasi. Turklāt šis ir forums, nevis oficiāla ziņa.

  +1 [+] [-]

, 2012-06-16 19:32, pirms 6 gadiem
plika dir*ana

BKV labākie

  -3 [+] [-]

, 2012-06-16 19:59, pirms 6 gadiem
LebronJamesMVP rakstīja: nē man ir 9
Nu ja nav vairāk par 11

     [+] [-]

, 2012-06-16 21:41, pirms 6 gadiem
Bija uz poda, sulīgi pad*rsu...

     [+] [-]

, 2012-06-17 01:15, pirms 6 gadiem
kuru tas krata?

     [+] [-]

, 2012-06-17 16:00, pirms 6 gadiem
nesmuki

Tev jābūt autorizētam,