Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0

Latvijas 3x3 izlases basketbolisti piektdien startēs Eiropas kausa finālturnīrā

Latvijas 3x3 izlases basketbolisti piektdien startēs Eiropas kausa finālturnīrā
Latvijas 3x3 izlases basketbolisti (no kreisās): Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš
Publicitātes foto

Latvijas 3x3 izlases basketbolisti - Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars - piektdien, 7. jūlijā Amsterdamā (Nīderlande) aizvadīs Eiropas kausa izcīņas finālturnīra apakšgrupas spēles ar Slovēniju un Čehiju. Labākās divas izlases iekļūs ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlase atbilstoši FIBA 3x3 pasaules rangam vīriešu konkurencē Eiropas kausa finālturnīrā 12 komandu konkurencē tika izlikta ar septīto numuru. B apakšgrupā iekļauta arī ar otro numuru izliktā Slovēnija un desmitās pozīcijas īpašniece Čehija. Piektdien plkst. 16:45 Latvija sacentīsies ar Čehiju, bet plkst. 20:35 mērosies spēkiem ar Slovēniju.

Latvijas 3x3 basketbolisti ceļazīmi uz finālturnīru izcīnīja Eiropas kausa kvalifikācijas sacensībās 24. un 25. jūlijā Andorā. Apakšgrupas spēlēs Latvija uzveica Poliju (18:17) un Čehiju (17:15), bet vieta finālturnīra tika nodrošināta ceturtdaļfinālā, kurā ar 21:13 tika pārspēta Vācija. Turnīra turpinājumā Latvija turpināja uzvaru sēriju, kļūstot par sacensību uzvarētāju. Finālā ar 21:14 tika uzveikta Krievija.

Par Andoras kvalifikācijas turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Miezis, kurš piecās spēlēs kopumā guva 40 punktus. Lasmanis guva 31 punktu, Krūmiņš - 14, Čavars - 13.

Pirmo reizi Eiropas labākās 3x3 basketbola izlases tiksies Eiropas kausa izcīņā, jo 2014. un 2016. gadā šīs sacensības tika sauktas par Eiropas čempionātu. Abas reizes turnīri notika Bukarestē (Rumānija). Latvijas 3x3 basketbols Eiropas elitē bijis pārstāvēts vienu reizi, kad 2014. gadā startēja Latvijas sieviešu izlase - Dita Rozenberga, Ieva Stefānija Jundase, Ieva Vītola un Laura Audere. Latvijas pārstāves apakšgrupas spēlēs piedzīvoja trīs zaudējumus - pret nākamajām finālistēm Krieviju un Slovēniju, kā arī pret Spāniju. Latvija tika klasificēta 16. vietā.

Izmantotie resursi:
3X3 | Latvijas Basketbola savienība