Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0

"Krastu mača" ieskaitē arī Latvijas un Lietuvas izlašu pārbaudes spēle

"Krastu mača" ieskaitē arī Latvijas un Lietuvas izlašu pārbaudes spēle

Foto: Krastu mačs 2017

19. un 20.augustā laukumā pie Rīgas Kongresu nama Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros notiks jau astotais diennakts basketbola turnīrs "Krastu mačs" – viens no vērienīgākajiem šo svētku notikumiem. Pirmo reizi krastu cīņas punktu summu papildinās Latvijas un Lietuvas izlašu pārbaudes spēles rezultāts "Arēnā Rīga".

“Krastu mača” vēsture 2010. gadā aizsākās tieši pie Kongresu nama, bet pēc tam sešas reizes diennakts turnīrs notika pie Latvijas Nacionālās Operas un baleta nama, kura pievārtē būvdarbu dēļ šoreiz nav iespējams uzbūvēt basketbola laukumu un tribīnes.

“Šā gada “Krastu mača” lielākais jauninājums ir tas, ka 19. augustā plkst. 19:30 ar lielo video ekrānu starpniecību pārcelsimies uz “Arēnu Rīga”, kur tobrīd sāksies Latvijas – Lietuvas pārbaudes spēle,” ceturtdien Rīgas Brīvostas telpās notikušajā preses konferencē uzsvēra basketbola kluba “VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups. “Latvijas izlase krās punktus Labajam krastam, bet Lietuva pārstāvēs Kreiso krastu. Pie Kongresu nama Renārs Zeltiņš un Raimonds Zeps komentēs “Arēnā Rīga” notiekošo, bet pēc mača beigām aicinām visus basketbola līdzjutējus kļūt par “Krastu mača” skatītājiem!”

Otro gadu pēc kārtas “Krastu mača” spēļu kreklu dizaina autors ir mākslinieks Kristiāns Brekte, kurš šoreiz, turnīra norises astotās reizes mudināts, apspēlējis bezgalības tēmu.

“Tradicionāli “Krastu mača” laikā notiek arī dažādas papildus aktivitātes. Šogad nešaubīgi svarīgākais brīdis būs sestdien plkst. 22:00, kad uzstāsies Intars Busulis ar grupu”, piebilda Jaunups. “Plašās teritorijas ap Kongresu namu ļaus izpausties arī mūsu sadarbības partneriem, piedāvājot “Krastu mača” dalībniekiem un līdzjutējiem daudz dažādu izklaižu.”

2016. gadā septītais diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” noslēdzās ar Daugavas kreisā krasta uzvaru - 1096:983. Rezultāts kopvērtējumā ir 4:3 par labu Pārdaugavai. Uzvarējusī komanda savā īpašumā uz gadu ieguva ceļojošo kausu, kas simbolizē Rīgas un šā turnīra vērtību simbiozi. Tā autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, mākslinieks Aigars Bikše.

“Ne vien osta vieno krastus, bet arī “Krastu mačs”,” preses konferences uzrunu sāka Rīgas brīvostas pārvaldes jaunais pārvaldnieks Ansis Zeltiņš. “Tradicionāli turnīra dalībnieku pulkā būs arī “Rīgas brīvostas” basketbola komanda, kura pārstāvēs Labo krastu. Prieks, ka vismaz laikā, kad Latvijas izlases basketbolisti krās punktus par Labo krastu, mūs atbalstīs visi līdzjutēji. ”

Arī šajā gadā “Krastu mača” īpašie notikumi, kas jau tradicionāli atklāj pasākumu, būs trīs punktu metienu konkurss un bumbas triekšanas grozā no augšas konkurss.

“Jau no pirmā gada esmu viens no “Krastu mača” organizatoriem. Šogad spēļu norises vieta atkal būs pie Kongresu nama. Var teikt, noslēdzies aplis, taču negribētos, lai laika apstākļi būtu kā 2010. gada, kad lija stiprs lietus,” sacīja “Krastu mača” radošais producents Renārs Zeltiņš. “Prieks, ka tieši “Krastu mačs” kļūs par vietu, kur “Slam dunk” konkursu apritē pēc smagās kājas traumas atgriezīsies Kristaps Dārgais, lai sacenstos ar konkurentiem no citām valstīm.”

Visu diennakti pasākuma dalībniekus un viesus izklaidēs Latvijas labākie dīdžeji, notiks dažādi šovi un konkursi skatītājiem. Jau divu gadu garumā “Krastu mačs” tiek papildināts ar “BALTA’s” mūzikas skatuvi, kur arī šogad gaidāma populāru mūziķu uzstāšanās.

Dalība turnīrā ir bez maksas. Reģistrācija turnīram tiks atklāta pirmdien, 7. augustā pl.10.00 Reģistrācija - Krastu mačs

“Krastu mačs” 2017 notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra lieldraugs, Rīgas domi, AAS “Balta”, AS “Latvijas Kuģniecība”, “Vitol”, SIA “PATA kokmateriāli” un Basketbola klubu “VEF Rīga”.

Informāciju sagatavoja
Sanda Brūna
"Krastu mačs" 2017

     [+] [-]

, 2017-08-03 18:52, pirms gada
Mēs visi pērsim kreiso krastu

  +3 [+] [-]

, 2017-08-03 19:09, pirms gada
a labais krasts tas ir Vecrīga un kreisais - bibliotēka, tad jau logiski, jo visa Lietuva ir kreisajā

     [+] [-]

, 2017-08-03 20:38, pirms gada
viss pilns jau.Jēga linku likt

     [+] [-]

, 2017-08-03 20:39, pirms gada
Nevareesh paari valteram paardankot.

     [+] [-]

, 2017-08-03 20:48, pirms gada
mellupietis rakstīja: Nevareesh paari valteram paardankot.
Es pāri Jaunupam iedankošu

  -2 [+] [-]

, 2017-08-03 21:12, pirms gada
Lemberdzēni no kreisā krasta regulāri tiek pērti, tiesa gan pavasarī.

     [+] [-]

, 2017-08-03 21:14, pirms gada
mellupietis rakstīja: viss pilns jau.Jēga linku likt
a ko tu gribēji - visi vef pārstāvji, draugi, sponsori tad pāris portnova komandas, politiķi un paliek varbūt kāda vieta trakajiem nakts melnumā - tas jau nav pasākums visiem basketbola mīļiem - bet elitārs pasākums!

  +1 [+] [-]

, 2017-08-03 21:18, pirms gada
kepka96 rakstīja: Lemberdzēni no kreisā krasta regulāri tiek pērti, tiesa gan pavasarī.
Tev visos portālos niks ir kepka96? Delfos ar Tevi esmu pamanījis, pielabinoties Jaunupam

     [+] [-]

, 2017-08-03 21:43, pirms gada
A Porziņģis ta moš pie Lietuvas spēlēs?

  +1 [+] [-]

, 2017-08-03 21:48, pirms gada
H.E.N.R.Y. rakstīja: Tev visos portālos niks ir kepka96? Delfos ar Tevi esmu pamanījis, pielabinoties Jaunupam
Jpista klēpja kvekšķis

Tev jābūt autorizētam,