Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

Londonas olimpiskajā stadionā varētu notikt NFL spēles

Andrejs Siliņš

Londonas olimpiskajā stadionā varētu notikt NFL spēles
Londonas olimpiskais stadions
Foto: AP/Scanpix

Londonas mērs Boriss Džonsons ticies ar Nacionālās amerikāņu Futbola līgas (NFL) vadību, lai runātu par iespējamību aizvadīt NFL sezonas spēles Londonas olimpisko spēļu stadionā. Džonsons ir arī stadionu pārvaldošās organizācijas priekšsēdētājs.

Pēc Londonas spēļu beigšanās atklāts kļuva jautājums, kas notiks ar gandrīz pusmiljardu latu vērto olimpisko stadionu Lielbritānijas galvaspilsētā. Iepriekš bija zināmi četri kandidāti, kuru rīcībā varētu tikt nodots stadions - "West Ham United" un "Leyton Orient" futbola klubi, Futbola Biznesa universitāte un arī F1, kas piedāvā izveidot pirmās formulas trasi ap stadionu un tajā.

Lēmums, kas vienai no četrām kandidātēm būs patīkams, tiek solīts decembrī vai pat tikai janvārī, bet 80 000 vietu ietilpīgā stadiona atvēršana pēc pārbūves tiek solīta 2014. gadā. Neraugoties uz to, kā rīcībā nonāks stadions, tajā tiks organizēts 2017. gada pasaules čempionāts vieglatlētikā.

Šobrīd sarunās par stadiona izmantošanu iesaistījusies NFL, taču amerikāņu futbola spēles šajā būvē nenotikšot ātrāk par 2017. gadu, pat ja tiks panākta vienošanās. Tas tāpēc, ka NFL ir ekskluzīvs līgums ar Vemblija stadionu par tā izmantošanu spēlēm Lielbritānijas teritorijā.

Svētdien Vemblija stadionā norisinājās NFL spēle starp Jaunanglijas "Patriots" un Sentluisas "Rams" (45:7). 2012. gads ir jau sestais pēc kārtas, kad NFL spēle norisinās Londonā. Spēli apmeklēja 80 000 līdzjutēju, bet nākamsezon paredzēts aizvadīt jau divas spēles, kas ļaušot gūt ienākumus 44 miljonu sterliņu mārciņu apmērā.

Pēdējās sešas no kopumā septiņām NFL regulārās sezonas spēlēm ārpus ASV kopš 2005. gada notikušas Londonā. Pats pirmais mačs norisinājās Meksikā. NFL paplašināšanās citā kontinentā šobrīd ir teju neiespējama. "Associated Press" savulaik rakstīja, ka tas būtu iespējams ne ātrāk kā 2030-ajos gados.

Savulaik gan vairākas sezonas pastāvēja "NFL Europe" turnīrs - no 1991. līdz 2007. gadam, sākotnēji līdz 1995. gadam gan organizācijas nosaukums bija "World League of American Football". Pirms tam līdz 1986. gadam pastāvēja Eiropas futbola līga. "NFL Europe" spēlēja četru valstu komandas - Vācijas, Nīderlandes, Lielbritānijas un Spānijas.