Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

NFL komandas tiks sodītas, ja spēlētāji ASV himnas laikā nepiecelsies kājās

NFL komandas tiks sodītas, ja spēlētāji ASV himnas laikā nepiecelsies kājās
Kolins Kaperniks (priekšplānā) protesta brīdī.
Foto: AFP/Scanpix

Nacionālās amerikāņu futbola līgas (NFL) vadība ieviesusi jaunus soda mērus, soloties sodīt komandas, ja to spēlētāji nepiecelsies kājās ASV himnas izpildes laikā. Līdz ar to NFL ir piekāpusies politiskā spiediena priekšā, liedzot spēlētājiem ar nomešanos ceļos protestēt pret rasu nevienlīdzību Amerikas Savienotajās Valstīs.

NFL vadība oficiāli paziņojusi par jaunajiem noteikumiem, kuri paredz līgas dalībnieku sodīšanu, ja tie nepieceļas kājās un neizrāda attiecīgo cieņu ASV himnai un karogam. Tiesa, NFL norādījusi, ka spēlētāji, kuri nevēlas noklausīties himnu stāvot kājās, var tās izpildes laikā palikt ģērbtuvēs.

„Ļoti žēl, ka laukumā notikušie spēlētāju protesti ir radījuši nepareizu iespaidu par NFL kā līgu, kuras spēlētāji nav patriotiski,” vēstīts NFL komisāra Rodžera Gudela paziņojumā. „Tā nav un nekad nav bijusi patiesība. Šosezon visi NFL spēlētāji un dalībnieki himnu noklausīsies, stāvot kājās un izrādot cieņu himnai un karogam.”

Līdz šim NFL spēlētājiem bija obligāti jāatrodas laukumā pirmsspēles himnas atskaņošanas brīdī, bet noteikumi neparedzēja, ka obligāti jāstāv kājās. Pagaidām nav publiski norādīts, cik liela apmēra soda naudas sagaida NFL klubus, ja to spēlētāji pārkāps jaunos noteikumus, taču līga arī paredz iespējas, ka klubi paši varēs sodīt spēlētājus.

Vairāki NFL spēlētāji nokļuvuši ASV politisko viedokļu krustugunīs, jo 2016. gadā tika aizsākta protestu sērija, demonstratīvi sagaidot ASV himnas atskaņošanu nometoties ceļos. To sāka darīt Kolins Kaperniks, kuram drīz pievienojās vairāki citi NFL spēlētāji, protestējot pret varas iestāžu brutālo izturēšanos pret melnādainajām personām.

NFL spēlētāju asociācija paziņojusi, ka jaunie noteikumi ir pretrunā ar līgas vadības iepriekš pausto nostāju par spēlētāju tiesībām izteikt viedokli un savas vērtības, un spēlētāju asociācija plāno rūpīgi izvērtēt jaunos noteikumus un protestēt pret punktiem, kas ir pretrunā ar kolektīvo līgumu.

Jāpiezīmē, ka līgas vadība jau ilgāku laiku izjuta politisko spiedienu par to, ka pieļāva pašreizējo situāciju. Ļoti asi pret NFL spēlētāju nomešanos ceļos himnas laikā bija protestējis skandalozais ASV prezidents Donalds Tramps, kurš bija paudis viedokli, ka tieši šo protestu dēļ interese par NFL ir smagi kritusies, tieši tāpat kā TV reitingi, ko gan neatkarīgie TV eksperti saista arī ar daudziem citiem faktoriem.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/news/world-us-c...

     [+] [-]

, 2018-05-24 11:55, pirms 8 mēnešiem
Pareizi dara!