Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

Aizvadīti pirmie AAF mači

Juris Miņins
Juris Miņins

Aizvadīti pirmie AAF mači
Foto: aaf.com

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika izspēlēta pirmā jaunizveidotās Amerikāņu futbola alianses (AAF) spēļu kārta, kurā pie uzvarām tika Orlando, Birminghemas, Arizonas un Sanantonio komandas.

Jau iepriekš stāstījām, ka šogad, pēc vairākus gadus ilguša pārtraukuma, Ziemeļamerikā ir parādījusies pirmā tā sauktā zemāko līgu amerikāņu futbola organizācija, Amerikāņu futbola alianse, jeb AAF, kura jau ir noslēgusi sadarbības līgumu ar NFL un plāno pildīt fārmlīgas funkcijas.

Aizvadītajā nedēļas nogalē arī tika dots starts šai astoņu komandu līgai. Jāsaka, ka laukumā varēja redzēt, ka komandas un spēlētāji, lai arī cenšas demonstrēt savu labāko spēli, pagaidām vēl ir pārāk maz trenējušies un bijuši kopā. Salīdzinājumam – ja NFL komanda sezonai gatavojas pus gadu, ar piebildi, ka lielākā daļa sastāva tāpat jau paliek no iepriekšējiem gadiem un nav jāmāca no nulles, tad AAF komandas sezonai gatavojās mazliet vairāk kā mēnesi.

Par kārtas lielākajiem pārsteigumiem parūpējās Birminghemas "Iron" un Orlando "Apollos". Floridā bāzētā Orlando komanda ar 40:6 dominējošā stilā pārspēja Atlantas "Legends" vienību. Savukārt Birminghemas komanda ar 26:0 pārspēja Memfisas "Express". Jāsaka gan, ja Orlando uzvarēja dominējošā stilā, tad "Iron" gan nē, jo spēles kopumā bija līdzīga un birminghemiešiem ir jāpateicas labajai aizsardzībai.

Interesanti, ka šajā spēlē piedalījās arī vairāki bijušie NFL spīdekļi vai, teiksim tā, jaunie talanti. Memfisas komandas vadošais pussargs bija Zaks Steisijs, Birminghemas – Trents Ričardsons. Savukārt "Express" saspēli vadīja Kristians Hakenbergs.

Jāsaka, ka kopumā AAF komandu sastāvos ir aptuveni vairāk kā 85% bijušo NFL spēlētāju, t.i., tādu, kas ir bijuši līgumattiecībās ar NFL komandām.

Sanantonio "Commanders" AAF vēsturiskajā, pirmajā, mačā ar 15:6 pārspēja Sandjego ""Fleet", bet Arizonas "Hotshots" tika ganā ar Soltleikas "Stallions" – 38:22.

AAF regulārā sezona, 1. nedēļa

MājniekiViesiRezultāts
CommandersFleet15:6
ApollosLegends40:6
IronExpress26:0
HotshotsStallions38:22

Izmantotie resursi:
https://aaf.com/