Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

NFL zvaigzne apsūdz Lasvegasas policiju rasistiskā aizturēšanā

NFL zvaigzne apsūdz Lasvegasas policiju rasistiskā aizturēšanā

Maikls Benets
Foto: Bettina Hansen / The Seattle Times/Scanpix

NFL 2017

Amerikāņu futbola komandas Sietlas „Seahawks” spēlētājs Maikls Benets nācis klajā ar paziņojumu, ka pēc izslavētās Floida Meivezera un Konora Makgregora cīņas Lasvegasā saskāries ar vietējās policijas pārmērīgu spēka pielietošanu, nepamatoti veicot viņa aizturēšanu. Benets uzskata, ka policistu rīcība bija rasistiski motivēta, un viņš gatavojas uzsākt tiesas prāvu.

31 gadu vecais Maikls Benets par 27. augusta rīta notikumiem izplatīja paziņojumu sociālajā tīklā „Twitter”, atklājot, ka pēc ļoti populārās boksa cīņas bijis naktsklubā, kad tikušas izdzirdētas skaņas, kas atgādinājušas šāviena troksni.

„Vairāki simti cilvēku tobrīd dzirdēja kaut ko līdzīgu šāviena troksnim,” rakstīja Benets, kurš NFL aizvadījis 109 spēles un 2014. gadā triumfējis „Super Bowl” izcīņā. „Tāpat kā daudzi citi, es skrēju prom un centos paslēpties. Lasvegasas policisti cilvēku pūlī izcēla tieši mani un pavērsa savus ieročus pret mani, lai gan nebiju neko darījis, izņemot to, ka biju melnādainais nepareizajā vietā un laikā.”

Benets izteicās, ka neprotestējot pakļāvies policistu prasībām nogulties uz zemes, taču policists turpinājis ar lamuvārdu palīdzību izteikt viņam draudus („Ja kustēsies, sašķaidīšu tavu galvu”), kamēr otrs policists guļošo spēlētāju piespiedis pie zemes ar ceļgalu un aplicis viņam rokudzelžus. Benets apgalvo, ka abas darbības, tāpat kā viņa aizvešana uz policijas mašīnu, veiktas ar pārmērīga spēka pielietošanu un atstājušas fiziskas sekas.

Benets apgalvo, ka uz viņa jautājumiem, par ko tieši tiek aizturēts, policisti viņam atbildējuši, lai aizveras. Viņš iesēdināts policijas mašīnā, taču pēc tam, kad policisti noskaidroja viņa identitāti, Benets uzreiz ticis atbrīvots bez apsūdzības izvirzīšanas un paskaidrojumiem par savu aizturēšanu.

„Man vienmēr bijusi spēcīga pārliecība, ka iestāties par taisnību gluži vienkārši ir pareiza rīcība,” rakstīja Benets. „Šis fakts ir iemesls, kādēļ pirms spēlēm ASV himnas laikā es nepieceļos, jo šajā valstī vienlīdzība nepastāv. Nav svarīgi, cik tu esi bagāts, kādā darbā tu strādā vai cik daudz esi paveicis - ja tevi uzskata par nēģeri, tad tā kā pret tādu arī izturēsies.”

Benets paudis savu apņēmību aizstāvēt savu taisnību tiesas zālē.

Savukārt Lasvegasas pilsētas policijas pārstāvis Kevins Makmeihils apliecinājis, ka uzsākta dienesta izmeklēšanu, taču pagaidām nav konstatēts neviens pierādījums, ka šī incidenta iemesls bijis rasisms. Makmeihils gan sarunā ar medijiem neprata atbildēt, kādēļ no plašā cilvēku pūļa tieši Benets izraudzīts par „vainīgo”.

Toties tika apstiprināts, ka pūlī izdzirdētās skaņas nemaz nav bijuši šāviena trokšņi, Makmeihils izteicās, ka Benetam policijas mašīnā nācies uzgaidīt tikai desmit minūtes, turklāt pēc atbrīvošanas sarunā ar policistu Benets nav paudis nekādus pārmetumus par situāciju, neskaitot faktu, ka viņam pie galvas ticis pielikts šaujamieroča stobrs.

Lasvegasas policija izvērtās pieejamos video novērošanas ierakstus, taču aizturēšanu veikušā policista kamera tieši tobrīd esot bijusi izslēgta.

Amerikas Savienotajās Valstīs šī ne tuvu nav pirmā reize, kad profesionāli melnādainie sportisti izsaka apsūdzības par policijas rasistisku rīcību NBA spēlētājs Tābo Sefološa pirms gada iesūdzēja tiesā Ņujorkas policiju par pārmērīga spēka pielietošanu, veicot aizturēšanu, kas vēlāk izrādījās nepamatota, taču Sefološa šajā atgadījumā tika salauzta kāja, kas lika izlaist vairākas NBA spēles. Tiesa lēma Sefološam par labu, nosakot kā kompensāciju četrus miljonus dolāru.


Izmantotie resursi:
Michael Bennett of Seattle Seahawks accuses Las...

     [+] [-]

, 2017-09-07 19:44, pirms 10 mēnešiem
Nedod dievs, lai Latvija kaut kas tāds arī sāktos. Simts punkti čalis kārtīgi atpūtās un taisīja attiecīgus s**us. Nabaga apspiestais puisītis. Amerikāņi ir iebraukuši galīgās auzās ar apbizoto nabadziņu aizstāvēšanu.

     [+] [-]

, 2017-09-07 20:09, pirms 10 mēnešiem
Ernijzz rakstīja: Nedod dievs, lai Latvija kaut kas tāds arī sāktos. Simts punkti čalis kārtīgi atpūtās un taisīja attiecīgus s**us. Nabaga apspiestais puisītis. Amerikāņi ir iebraukuši galīgās auzās ar apbizoto nabadziņu aizstāvēšanu.
Tu rakstu izlasīji?

Tev jābūt autorizētam,