Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

Foulss atsakās no 20 miljoniem un iespējas pagarināt līgumu ar "Eagles"

Juris Miņins
Juris Miņins

Foulss atsakās no 20 miljoniem un iespējas pagarināt līgumu ar "Eagles"
Niks Foulss
Foto: AFP/Scanpix

2017. gada Nacionālās futbola līgas (NFL) čempions un "Super Bowl" MVP Niks Foulss ir atteicies pagarināt līgumu ar savu līdzšinējo komandu, Filadelfijas "Eagles".

Filadelfijas "Eagles" vienības saspēles vadītājs Niks Foulss pēdējās divās sezonās ir bijis viens no apspriestākajiem NFL spēlētājiem. Vispirms, 2017. gada sezonā, viņam bija jāpārņem Filadelfijas "Eagles" uzbrukums pēc tam kā savainojumu guva vienības pirmais numurs Kārsons Ventzs. Foulss ar šo uzdevumu tika galā lieliski un aizveda komandu līdz "Super Bowl" čempionu titulam, bet pats saņēma vērtīgākā spēlētāja balvu.

2018. gada sezonas startā iepriekšējās sezonas varonis, vēl aizvien aizstājot Ventzu, nedemonstrēja pietiekoši labu sniegumu, taču regulārās sezonas izskaņā "Eagles" pirmais numurs atkal bija spiests mačus skatīties no laukuma malas, jo šoreiz tika konstatēta muguras trauma.

Arī šīs sezonas izskaņā Foulss pierādīja, ka spēj aizvadīt lielas atbildības mačus, regulāro sezonu noslēdzot ar trim uzvarām un ievedot savu komandu izslēgšanas mačos. Tur viņi gan ļoti ilgi neuzkavējās, jo vispirms dramatiskā "Wild Card" mačā ar 16:15 pārspēja Čikāgas "Bears", bet divīziju kārtā ar 14:20 piekāpās Ņūorleānas "Saints".

Lai vai kā, bet šāds sniegums, protams, daudziem lika aizdomāties ne tikai par to vai "Eagles" ir nepieciešams Foulss, kuram šajā starpsezonā beidzas līgums un viņš kļūs par brīvo aģentu, bet arī par to, kurš tad ir īstais "Eagles" pirmais numurs.

Ja uz otro jautājumu atbildi atrast nemaz tik ātri nesanāks, tad otrais jautājums varētu tikt atrisināts jau pavisam drīz – Niks Foulss ir atteicies izmantot "spēlētāja opciju" iepriekš noslēgtajā līgumā, kas nozīmē, ka viņš tādējādi ir atteicies no drošiem 20 miljoniem un vēlas doties brīvo aģentu tirgū. Tiesa, pirms viņš to izdarītu, spēlētājam ir jāatmaksā divi miljoni ASV dolāru, ko tādā gadījumā viņš būs parādā Filadelfijas komandai.

Tomēr, visdrīzāk, Foulss uzreiz nekur nedosies, jo, kā arī tika baumots iepriekš, "Eagles" vienība pret viņu izmantos tā saukto "franšīzes birku", ko komandas drīkst darīt, ja tām neizdodas vienoties ar spēlētāju par līguma nosacījumiem, bet palaist brīvajā tirgū viņi spēlētāju nevēlas. Šī "franšīzes birka" arī strikti nosaka to līgumu, kādu komandai obligāti ir jāpiedāvā spēlētājam. Foulsa gadījumā tie ir aptuveni 25 miljoni sezonā.

Filadelfijas komandai gan, kā baumo, nav stingras nostājas par to vai Foulss būtu jāpatur komandā, vai nē, taču, ar "franšīzes birkas" piešķiršanu viņi saglabās saspēles vadītāju savā rīcībā un, iespējams, varēs mēģināt to aizmainīt uz citu komandu.

Izmantotie resursi:
ESPN: The Worldwide Leader in Sports