Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:214, Did:0, useCase: 0

Intervija: Vēlies spēlēt – sāc darīt to šodien!

Intervija: Vēlies spēlēt – sāc darīt to šodien!
Jānis Ābele

Maijs ir mēnesis, kad Latviju pārņem hokeja drudzis ar nosaukumu Pasaules hokeja čempionāts. Bet ne visi hokeja līdzjutēji zina, ka Latvijā ir ļoti daudz amatieru komandu, kas arī priecātos redzēt atbalstītājus uz savām spēlēm. Par to kā iesākt spēlēt hokeju stāsta amatieru hokeja komandas „Vendi” kapteinis un menedžeris Jānis Ābele.

- Kā Jūs uzsakāt savas gaitas hokejā?
- Viss sākās ar to, ka es nopirku datorspēli par hokeju „NHL 2005”, ļoti patika spēlēt, un es padomāju, kāpēc lai neizmēģinātu to darīt dzīvē. Tad mēs ar draugiem noīrējam ledu, ekipējumu, formas un divas stundas mēģinājām spēlēt hokeju, izskatījās tas diezgan smieklīgi, jo mēs knapi slidojām, gāzāmies, krītam, un es laikam biju vissliktākais. Tad mēs ar draugiem sākām meklēt amatieru komandu, kurā varētu trenēties, un tāda iespēja bija Jelgavas meiteņu komandā. Trenējos tur pusgadu, tad ziemas vidū atradu vienu vīriešu komandu, trenējos, bet sastāvā netiku. Nākamajā sezonā es sāku spēlēt komandā, kas pirmo gadu spēlēja Baltijas Hokeja līga (BBHL). Visu sezonu trenējos šajā komandā, biju aizsargs pirmajā maiņā. Tajā laikā mēs ar draugiem, ar kuriem pirmo reizi spēlējām hokeju, regulāri īrējām ledu, reizi nedēļā mums bija treniņi. Mēs vienkārši spēlējām savā starpā, mums pat nebija treneris un tad radās doma izveidot savu komandu. Tā 2008. gada ziemas sezonā dalību BBHL uzsaka mūsu komanda „Vendi”.
- Kā tapa komanda?
- Vajadzēja pieaicināt jaunus spēlētājus, Internetā publicēju sludinājumu, pieteicas daudzi spēlēt gribētāji. Tad sekoja radošais process: izdomājām komandas nosaukumu, logo, formas dizainu. Es uzņēmos komandas vadību, uzrakstīju iesniegumu līgai, samaksājām dalības maksu 30 latus no spēlētāja par vienu sezonu. Lai komanda tiktu reģistrēta jābūt vismaz 10 spēlētājiem, jābūt savam ledum, tas nozīmē, ka treniņu laikos tajā hallē, kur komanda īrē ledu, notiks spēles. Un 2008. gada sezonā „Vendi” startēja BBHL E grupā.
- Kur vēl ir iespēja spēlēt amatieriem?
- Ir ļoti daudz komandu, līgu, reģionālu čempionātu. Piemērām, Zemgales Amatieru hokeja līga, līgas Ventspilī, Aizkrauklē, ļoti daudzās pilsētās. Lielākās tomēr UHL un Nacionālā Amatieru hokeja līga.
- Ar kādam izmaksām jārēķinās tiem, kas vēlās spēlēt amatieru hokeja komandā?
- Rīgā vakaros 150 lati par vienu stundu ir vislētākais. Tagad amatieru hokejam ir grūti laiki dēļ spēlētāju finansiālajam problēmām, izmaksas ir ļoti augstas, bet algas darbavietas taču samazina. (Nopūta) Forma un viss ekipējums arī maksā dārgi, ap 400 latiem. Viens treniņš cilvēkam izmaksā 10 lati, ar vienu treniņu nedēļā ir par maz... Bet galvenais, protams, ir gribēt spēlēt! Vendi jau divus gadus trenējas Ozolniekos, sanāk lētāk nekā Rīgā, pat ar nokļūšanu līdz hallei. Vēl diezgan kuriozi ir tas, ka hokeja kreklus komandai ir lētāk izgatavot Čehijā, nevis Latvijā.
- Esat meklējis sponsorus?
- Protams, bet ja uzņēmumi nesponsorē pat profesionāļus, tad amatierus vēl jo mazāk. Sponsorus var dabūt tikai ar pazīšanos. Pirms 09/10 sezonas uz sponsoru meklēšanu skatījos pozitīvāk. Nodibināju biedrību un sāku meklēt, bet neko vairāk par vilšanos nesaņēmu.
- Pirms nepilna mēneša Vendiem beidzās sezona UHL.
- Jā sezona beidzās. Zaudējām izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Lattelecom2 hokejistiem. Ir, protams, neliela vilšanās. Vendi cīnijās un es pat teiktu ne slikti. Pirmajā spēlē zaudējām bullīšos, bet otrajā piekāpāmies pamatklaikā. Bet dzīve ar to nebeidzas (smejas).
- Kā vērtējat Vendu sniegumu pagājušajā sezonā?
- Es jau jutu, ka būs šāds jautājums (smejas). Pirmā sezonas puse bija izcila, bet otrā puse pēc jaunā gada bēdīga.
- Komentējat, lūdzu, sīkāk.
- Viss sākās ar to, ka mēs nomainījām treneri pēc pirmajām sezonas spēlēm. Sapratām, ka viņš vairs neko Vendiem nevar dot, tikai ņemt. Tad pagāja vēl laiks kāmēr komanda iespēlējās jaunā trenera vadībā un uz pagājušā gada pēdējām spēlēm jau bija jūtams progress. Vinējām vairākas spēles pēc kārtas un bija neizškirti. Pēc jaunā gada burtiski vienai maiņai finanses vairs neatļāva spēlēt hokeju. Mēs palikām bez četriem pirmo divu maiņu uzbrudējiem. Klāt vēl nāca savainojumi, kas bija daudz. Nācās pieteikt spēlētājus, kuri hokeju sākuši spēlēt pirms pāris mēnešiem. Rezultātus no komandas vairs negaidīju.
- Kādi bija aizvadītās sezonas plusi un mīnusi.
- Labs jautājums. Pie plusiem noteikti varu skaitīt jauno treneri Lailu un vārtsargu Kalvi. Pirms sezonas nomainījām mūsu pagājušās sezonas pirmo vārtsargu Kārli, kuram bija ļoti nenopietna attieksme, un izrādījās, ka tas bija tikai uz labu. Visas sezonas spēles vārtus mūrēja Elvis, kurš pagājušajā sezonā bija ēnā. Elvis bija lielisks. Komandai sezonas sākumā pievienojās jaunais, talantīgais vārtsargs Kalvis, kurš Vendiem tuvā nākotnē noteikti palīdzēs. Mīnusi bija daudzās traumas un vīrusi. Vienu brīdi bija, ka no 20 cilvēkiem, kuri pietikti komandā, veseli bija astoņi vai deviņi. Mūs piemeklēja gan vīrusi, gan kaulu lūzumi. Vēl jau ir arī problēmas ar finansēm, bet kuram gan tagad ir viegli.
-Kādi Vendiem plāni starpsezonā?
- Piedalīsimies Ozolnieku vietējā vasaras turnīrā. Būs puišiem spēļu prakse un lētākas ledus izmaksas, jo komandas izmaksas sedz uz pusēm – divi zaķi ar vienu šāvienu. Un tad jau atkal jāgatavojas jaunajai sezonai.
- Vai Jūs aktīvi sekojat līdzi tam, kas notiek hokeja pasaulē?
- Protams, es regulāri skatos spēlēs, sekoju līdzi Nacionālajai hokeja līgas (NHL) spēlēm, Kontinentālajai hokeja līgai (KHL), pasaules čempionātiem, Latvijas čempionātiem. Mūsu komandā jau ir izveidojusies tradīcija – kopā skatīties Latvijas izlases spēles. Ceru, ka šogad šī tradīcija turpināsies.
- Kāda ir Jūsu prognoze šim Pasaules čempionātam, kāds būs Latvijas izlases sniegums?
- Tagad mūsu izlasē parādījās divas stabilas uzbrucēju maiņas, kas var iemest, ar aizsardzību gan nav tik stabili. Domāju, ka no trim spēlēm vienu noteikti uzvarēsim, tiksim nākamajā kārstā, tad jau kā paveiksies, sliktāk kā pagājušā gadā nebūs. Mūsu spēlētājiem lielu pārliecību deva „Dimano Rīga” spēlēs gūtā pieredze. Domāju, ka būs labi.

Pēc šis sarunas ar 23 gadu veco Jāni rodas sajuta, ka cilvēks tiešām spēj ļoti daudz, vajag vienkārši nokāpt no dīvāna un sākt rīkoties. Protams, nepieciešama ir arī materiālā bāze, Jānis pastāstīja, ka neveiksmīgi mēģināja atrast sponsoru savai komandai visas sezonas garumā, bet daudz vairāk gribēt kaut ko darīt un neapstāties, virzīties uz priekšu! Ja vēlies spēlēt – sāc darīt to šodien!

Avots: hkvendi.lv

     [+] [-]

, 2010-04-11 23:37, pirms 9 gadiem
Ļ cien. ābels kungs tas nebūs "ozolnieku vietējais vasaras turnīrs" šis turnīrs noteikti tā nesauksies, un uz šo turnīru no sākuma pieteicās "VENDU " komanda un tad ar dažādiem ultimātiem, viltu un nenovīdibu pievienojās boss, jo viņam draudēja , ka komanda šai turnīrā piedalīsies bez cienījamā komandas "ĪPAŠNIEKA ", arī ceturtdienās OLAINĒ vendu komanda "pa lēto" spēlēja bez bosssa ar sliktajiem zēniem no PREDATORA un izrādās abas komandas ir ļoti čomiskas , tikai viena cilvēka ambīcijas ir milzīgas , laikam kāda trauma bērnībā, bet lai nu paliek......
PREDATORS ZAHL kausa izcīņā vēl izmantos labākos čomus no vendiem un no "SVĒTAJIEM " un spēlētāju draudzība ir augstāka par "ĪPAŠNIEKA"ambicijām.
Un par to kas attiecas uz OZOLNIEKU turnīru silts man tEV ieteikums : "nedižojies ar citu spalvām!!!!!!"

     [+] [-]

, 2010-04-11 23:52, pirms 9 gadiem
Vai tikai tu nebiji tas, kuru izmeta no Vendiem? Vnk. samierinies un dzīvo tālāk, un nav smuki runāt par lietām, kuras tu nezini un no kurām neko nesaproti.

     [+] [-]

, 2010-04-24 09:38, pirms 9 gadiem
Predatorā nekādu slikto zēnu nav.Čaļi cīnījās godam , prieks par viņiem.Žēl , ka vairums spēlēs tikai mazliet pietrūka , lai izrautu uzvaras.
Malači,vēlu veiksmi nākošajā sezonā...