Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 0

Noslēdzies Valmieras čempionāts futbolā

Noslēdzies Valmieras čempionāts futbolā
Valmieras labākā futbola komanda - SK Spēks ar Valmieras čempionāta 2010 galveno trofeju savā īpašumā.
Foto: Jānis Līgats, laikraksts "Liesma"

Ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju piektdienas pievakarē klubā Chill inn oficiāli tika pielikts punkts vasaras - rudens futbola maratonam — Valmieras atklātajam futbola čempionātam 2010. Trijos mēnešos no jūlija līdz oktobrim Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas futbola laukumā ir pārdzīvota vēl nebijusi svelme, tropiska lietusgāze un stindzinošs aukstums, nemaz nerunājot par nebijušu sportisku intrigu līdz pat pēdējai spēlei.

Čempionātā piedalījās deviņas futbola komandas, izspēlējot to pēc līgas principa divos apļos. Šis formāts turnīra rīkotāju Vidzemes sporta asociācijas (VSA) pieredzē tika piedzīvots pirmoreiz, un, kā izrādījās, ar to tika trāpīts tieši desmitniekā. Punktu punktā par čempiontitulu pēdējās kārtās izteikti cīnījās četras blices — Kvartāls, Livonia, 8. komanda un SK Spēks. Atpalicēju trio — Eglītes mežs, FK PLL un B-Peat — arī nebija nekādi sitamie maisi un punktus līderiem par velti nedalīja. Vienīgi no tabulas lejasgala pastāvīgajiem iemītniekiem — 67. kilometra un Burtnieka ezera 7 — punktus smēla ikviens, kam nebija slinkums pacensties. Šo komandu puišu meistarība un vecums vēl neļauj pienācīgi cīnīties ar meistarīgākiem un pieredzes bagātākiem pretiniekiem no pārējām komandām. Tomēr viņu piedalīšanās turnīrā ir cildināma un aplausu vērta. Burtnieka ezera 7 puiši, lai arī ierindojās pēdējā vietā, bija viena no divām komandām, kas nenopelnīja nevienu kartīti, tādējādi izpelnoties turnīra rīkotāju atzinību ar diplomu par godīgas spēles principa ievērošanu.

Pirmie no lielā četrinieka sāncensības izkrita Kvartāla puiši, pirms turnīra tieši viņu un SK Spēks komanda tika piesaukti kā galvenie pretendenti uz čempiontitulu. Par nožēlu, viņiem finiša spurtam benzīna nepietika, un rezultātā nepatīkamākā 4. vieta. Kas gan būtu kārtīgs turnīrs, kurā vietas jau tiktu sadalītas pirms tā sākšanās, ļoti patīkami, ka tas šoreiz izpalika. Un vislielākais paldies par to komandai, kas turnīram pieteicās pēdējā brīdī — 8. komandai. Liels bija vērotāju izbrīns, kad šī komanda rādīja, ko spēj, vēl lielāks, kad šis varējums pārauga stabilā sniegumā, kas atainojās turnīra tabulā. Puiši, kas iepriekš biežāk bija redzēti basketbola laukumos, apbruņojušies ar vienu no Valmieras FK līderiem Alvi Dubovu, droši stājās pretī pretiniekiem, un tikai pašā noslēgumā kaut kā mazliet pietrūka. Domājams, ka arī trešā vieta viņus īpaši nesarūgtināja, kaut gan pēdējā spēlē ar Livonia viņiem bija iespēja aizķert arī otro vietu, tomēr šajā cīņā viņi piekāpās ar 2:3.

Ja dotu balvu par progresējušāko komandu čempionātā, tad tā noteikti pienāktos Livonia futbolistiem. Viņu necilais starts pašiem lika apdomāties un meklēt laiku papildu treniņiem. Valmieras FK jauniešu trenera un komandas biedra Anda Ādamsona vadībā paralēli spēlēm tika aizvadīti pāris noderīgi treniņi, un rezultāti nelika vilties. Demonstrējot arvien saturīgāku sniegumu, viņi no tabulas vidusdaļas kāpās uz augšu, līdz galu galā attapās godalgotajā otrajā vietā.

Visbeidzot, pierādot pārējiem konkurentiem, ka viņus norakstījuši priekšlaikus, SK Spēks futbolisti ar savu spēli un komandas garu sasniedza to, par ko skeptiskākie pretinieki tikai sapņoja. Vienīgie aizvadījuši turnīru bez neviena neizšķirta un aukstasinīgi uzvarējuši visās pēdējās trijās spēlēs, viņi godam tika kronēti par šā gada labākajiem Valmieras kājbumbas meistariem.

Rezultatīvākie spēlētāji: Toms Riekstiņš (Eglītes mežs) — 19 vārti, Dmitrijs Vodjaņickis (SK Spēks) — 18, Andris Šteimaks (Livonia) — 17, Aleksandrs Barkovskis (B-Peat) — 15, Sandris Dubovs (SK Spēks) — 12, Māris Antons (Livonia), Raimonds Brēža (SK Spēks), Uldis Pūcītis (SK Spēks) visiem pa 11, Edmunds Elksnis (8. komanda), Alvis Dubovs (8. komanda), Nauris Krēsliņš (8. komanda) visiem pa 10.

Vasaras sezona aizvadīta godam, turnīra organizētāji jau gatavojas ziemas minifutbola čempionātam. Par tā plānošanas gaitu un pieteikšanās kārtību — Vidzemes Sports

KomandaSUNZVārti+/-Punkti
SK Spēks16130367:115639
Livonia16122256:173938
8. komanda16121364:253937
Kvartāls16102444:143032
Eglītes mežs1662834:30420
FK PLL1662829:30-120
B-Peat16511038:31716
67. kilometrs16121311:85-745
Burtnieku ezera 71602146:106-1002

Pirmās vietas ieguvēji - SK Spēks

Otrās vietas ieguvēji - Livonia

Trešās vietas ieguvēji - 8. komanda

Turnīra labākie spēlētāji:

Vērtīgākais spēlētājs. SK Spēks un Valmieras FK kapteinim Raimondam Brēžam godam nopelnīta atzinība par spēlētprasmi un godīgas spēles ievērošanu. Balvu pasniedz turnīra rīkotājs Ivars Baņģeris.

Labākais vārtsargs. Runā, ka vārtsargi esot puse no komandas, uzvarētāji SK Spēks komanda to noteikti neapšauba, viņu mūris Jānis Brēža ir vislabākais.

Labākais aizsargs. Sandris Lezdiņš, biežāk redzēts Matīšu komandas formas tērpā, augstākminētajiem nepiedaloties, Valmieras čempionātā bez darba nepalika, Livonia komandas sastāvā viņa aizsardzība bija ciešākā šajā turnīrā.

Rezultatīvākais spēlētājs. Līdzīgi kā komandu ieskaitē, arī starp rezultatīvākajiem spēlētājiem līdz pat pēdējai kārtai notika pamatīga cīkstēšanās, visbeidzot ar 19 gūtajiem vārtiem par precīzāko kļuva Toms Riekstiņš (Eglītes mežs).     [+] [-]

, 2010-10-19 14:29, pirms 10 gadiem
Cerams,ka nākamgad būs vēl intriģējošāks turnīrs

     [+] [-]

, 2010-10-19 14:34, pirms 10 gadiem
Čempionātā piedalījās astoņas futbola komandas <= šo izlabojiet, jo izskatās, ka bija deviņas Bet tā prieks, ka sc.com atspoguļo pa šādas raudzes turnīrus Un ordenis Burtnieku ezeram Taču apaļa jubileja - mīnus 100
P.S. Man ar šo turnīru nav nekāda sakara, un varbūt kāds var ieteikt, kā veiksmīgi cīnīties ar cirkšņa savainojumu?

  +1 [+] [-]

, 2010-10-19 16:05, pirms 10 gadiem
Paldies, labots

     [+] [-]

, 2010-10-19 18:33, pirms 10 gadiem
kristapz16 rakstīja: P.S. Man ar šo turnīru nav nekāda sakara, un varbūt kāds var ieteikt, kā veiksmīgi cīnīties ar cirkšņa savainojumu?
staipīties, staipīties, staipīties. bet ne tā brutāli, ka lec uzreiz špagatā - lēnām, mierīgi, kamēr aizies. bet, ja galīgi nevari paiet utt., tad ir kkas nopietns un labāk pie dakteriem aizej.